Kim jestem?

 

Katarzyna Binkiewicz – magister psychologii, psychoonkolog, trener

Ukończyłam psychologię (specjalność kliniczna) na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, a także studia podyplomowe z zakresu Psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS. Posiadam kilkuletnie doświadczenie kliniczne i nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Ukończyłam kurs Racjonalnej Terapii Zachowania. Ukończyłam szkolenie TSR Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ukończyłam roczne szkolenie CBT.

 

Zawodowo związana byłam z Ośrodkiem Rehabilitacji, gdzie prowadziłam terapię psychologiczną, poradnictwo, zajęcia psychoedukacyjne i treningi relaksacyjne oraz wykłady dotyczące zdrowia psychicznego. Pracowałam na Oddziale Onkologii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, byłam także wykładowcą w Szkole Promocji Zdrowia działającej przy MSS.

Aktualnie pracuję w Radomskim Centrum Onkologii, Hospicjum domowym, a także w Przychodni Zdrowy Miś w Grójcu. Prowadzę szkolenia, warsztaty i treningi psychologiczne. Współprowadzę Grupę wsparcia dla rodziców po stracie dziecka.

Jako psycholog prowadzę konsultacje, poradnictwo i terapię psychologiczną. Pracuję z osobami doświadczającymi różnych trudności życiowych, zaburzeń nastroju (smutek, przygnębienie), lęku, niepokoju, silnego stresu, kryzysów osobistych, niskiego poczucia własnej wartości, trudności w związku z chorobą somatyczną czy w relacjach z innymi.

Jako psychoonkolog pracuję z osobami zmagającymi się z chorobą nowotworową – od momentu postawienia diagnozy przez wszystkie etapy leczenia. Wspieram także bliskich i opiekunów osób chorujących. Obejmuję wsparciem osoby w żałobie po stracie bliskich.

W czym może pomóc psychoonkolog? Przeczytaj tutaj.