Miesiąc Świadomości Raka Piersi – Znajdź czas na wsłuchanie się w swój organizm

Różowy Październik to szczególny czas zwrócenia uwagi na profilaktykę nowotworową. Pamiętając o profilaktyce nowotworowej, warto zatrzymać się i z uwagą i łagodnością poświęcić ten czas na zaopiekowanie się całym swoim organizmem. Przy okazji trwającego Miesiąca Świadomości Raka Piersi przez kilka najbliższych dni będą pojawiały się tutaj małe wskazówki-inspiracje, co warto zrobić dla siebie – swojego zdrowia fizycznego i psychicznego w tym wyjątkowym, różowym czasie. 💕

Dzisiaj chciałabym Cię zaprosić do krótkiego ćwiczenia. Znajdź 10-15 minut i ciche, bezpieczne miejsce, w którym będziesz mogła wygodnie usiąść lub położyć się. Zamknij oczy, rozluźnij się, skup się na oddechu i weź 5 spokojnych, głębokich wdechów. Przeskanuj teraz całe swoje ciało, powoli od stóp w górę, w stronę głowy. Sprawdź czy czujesz gdzieś wiązkę spiętych mięśni, dyskomfort, może ból. Zatrzymaj się na tym miejscu, napnij te partię ciała… i rozluźnij. Możesz powtórzyć sekwencje napinania-rozluźniania aż poczujesz się lepiej. Kiedy przeskanujesz całe ciało, przeciągnij się, weź trzy głębokie oddechy i kiedy będziesz gotowa – otwórz oczy.


Jeśli coś Cię niepokoi, doświadczasz przewlekłego bólu, towarzyszą Ci objawy, których nie doświadczałaś wcześniej – zgłoś się do lekarza. Nie bagatelizuj siebie.


Jeśli chorujesz, leczysz się przewlekle – poświęć chwilę, by przejrzeć swoje badania, może to czas, by ustalić wizytę kontrolną?

Jesteś ważna, zadbaj o siebie. 💕

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s