Miesiąc Świadomości Raka Piersi – Przyjrzyj się swoim słowom

Różowy Październik to szczególny czas zwrócenia uwagi na profilaktykę nowotworową. Pamiętając o profilaktyce nowotworowej, warto zatrzymać się i z uwagą i łagodnością poświęcić ten czas na zaopiekowanie się całym swoim organizmem. Przy okazji trwającego Miesiąca Świadomości Raka Piersi przez kilka najbliższych dni będą pojawiały się tutaj małe wskazówki-inspiracje, co warto zrobić dla siebie – swojego zdrowia fizycznego i psychicznego w tym wyjątkowym, różowym czasie. 💕

Dzisiaj chciałabym Cię prosić, byś uważnie przyjrzała, przysłuchała się swoim słowom. Jak do siebie mówisz? Czy potrafisz docenić i doceniasz siebie? Jak często w myślach – lub też na głos oczywiście – mówisz sobie: jestem z siebie dumna. Jak często mówisz: „Odpocznij”, „Jesteś ok taka jaka jesteś”, „Dałaś radę, Mała”. A przecież każdego dnia mierzysz się z wieloma zadaniami. Niejednokrotnie realizujesz kilka ról jednocześnie. Starasz się być najlepszą partnerką, córką, matką, siostrą, pracownikiem, przyjaciółką… Każda z nas każdego dnia stara się zarządzać nie tylko swoim mikroświatem, ale nierzadko także całym mikroświatem swojej rodziny.

Wiem jak się starasz. Teraz odpocznij. 💖 Ten świat – Twój świat, świat Twojej rodziny, potrzebuje Ciebie. Zdrowej, spokojnej i silnej. Dlatego dzisiaj spróbuj przyjrzeć się temu, co mówisz i jak mówisz do siebie. Temu jak wiele „nie wolno”, jak wiele „muszę”, jak wiele „powinnam..” jest w Twojej codzienności.

Teraz przysłuchaj się i zastanów jak wiele jest „chcę” i „potrzebuję”. Czy są rzeczy, które robisz tylko dla siebie, czy potrafisz odpuszczać te, które są mniej ważne, a dać uwagę tym, których potrzebujesz. I które Cię budują.

Bądź dla siebie łagodna. I mów do siebie z łagodnością. Wiem, że może wydaje się, że bycie multizadaniowym siłaczem jest społecznie podziwiane i premiowane. Tylko jakim kosztem? Czy przypadkiem nie swoim? W imię kogo, czego?

Premiuj siebie. I swoich najbliższych. Obserwuj swoje słowa, praktykuj wdzięczność i doceniaj. Siebie, czas – czas ze sobą i czas z najbliższymi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s